Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Trzecie światło STOP

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez chinka01
    czy jak ma włączone światła pozycyjne to żarówki od stopów też mu się żarzą? mi się wydaje że tak powinno być
    pierwsze słyszę a na swoim przykładzie stwierdzam, że tak nie powinno być.
    IMO czujnik to ten walcowaty element

    Komentarz


    • #27
      może od czujnika jest osobny kabel na trzeci stop

      Komentarz


      • #28
        swiatla mijania po wlaczeniu nie moga wzbudzac swiatel stopu.

        Musisz misc ten element inaczej cos masz nie halo.
        Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
        Obecnie -> Seicento 900+LPG
        Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
        Bylo ->GOLF 3 1.8

        Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

        Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

        Komentarz


        • #29
          Ale słuchajcie zaglądam pod spód a tam czujnika nie ma, jest tylko puste miejsce.
          A oto fotka z mojej octavki:

          Komentarz


          • #30
            Jesteś kolego pewien, że stop(y) miałeś, bo mi się wydaje, że chyba nie, bo jak nie masz czujnika przy pedale to co powoduje ich załączenie?

            Komentarz


            • #31
              o k... to ci zagwozdka teraz :\ A masz gdzies wtyczke wiszaca taka plaska dosc szeroka.
              Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
              Obecnie -> Seicento 900+LPG
              Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
              Bylo ->GOLF 3 1.8

              Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

              Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

              Komentarz


              • #32
                No tak stopy są, normalnie się zapalają. Dokładny opis:
                - Trzecie światło stopu nie działa, jak sprawdziłem nie ma napięcia w centralce.
                - Stopy w w lampach normalnie chodzą
                - jak zapali się światła pozycyjne to świecą się pozycje, delikatnie stopy i delikatnie to co jest najniżej(nie pamiętam od czego ono) Tak jak na zdjęciu:


                - jak jest wciśnięty stop to świeci tak:


                [ Dodano: Wto 03 Cze, 14 22:12 ]
                misza_zabrze, wtyczki wiszącej też nigdzie nie ma... :/

                Komentarz


                • #33
                  chinka01, czujnik w tym miejscu jest do października 2005 roku. Potem jest w pompie hamulcowej.
                  Oj koledzy, zabieracie się do naprawy nie znając zasad działania.
                  Czujnik 3 światła jest połączony osobno do sterownika sieci pokładowej kablem biało żółtym.
                  Sprawdź czy aby na pewno piny w kostkach są czyste, jak były zielone to do wymiany lub lutowanie na stałe, a nie pryskanie jakimiś preparatami.

                  Światła STOP w lampach działają na innej zasadzie niż w maluchu...
                  Do świateł wysyłane jest odpowiednie napięcie ze sterownika pokładowego.
                  Dla światła pozycyjnego may 4 żarówki z tego 1 jest dodatkowo żarówką od STOP-u a 2 żarówka od światła przeciwmgielnego.
                  Jak włączycie światła pozycyjne na 4 żarówki wysyłane jest napięcie około 2V (żarówka ma 21 W)
                  W momencie naciśnięcia na hamulec sterownik na jedną z żarówek wysyła napięcie 12V co powoduje zwiększenie intensywności świecenia. Jak włączy się przeciwmgielne to kolejną żarówkę wysyłane jest napięcie 12V. a 2 pozostałe mają napięcie 2V.

                  W tylnej lampie jest 6 żarówek
                  2 x Żarówka światła pozycyjnego tylnego prawego
                  1 x Żarówka kierunkowskazu tylnego prawego
                  1 x Żarówka światła cofania prawego
                  1 x Żarówka światła pozycyjnego tylnego i światła hamowania prawego
                  1 x Żarówka światła pozycyjnego tylnego i światła przeciwmgłowego tylnego prawego
                  Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                  Komentarz


                  • #34
                    kecaj, Dzięki za opis, do czujnika zajrzę jak będę miał chwilkę.
                    Właśnie tak mi się wydawało że powinny świecić delikatnie te żarówki stopu i ta druga.
                    A wiesz może czy czujnik podaje oddzielnie przewód na trzeci stop?? czy ogół do centralki i od centralki dopiero jest rozgałęzienie? Bo tak jak pisałem wcześniej na trzeci stop nie dochodzi mi napięcie już z samej centralki. przewody w kostce(lewy tył w bagażniku) są sprawne, wszystko chodzi a piny od trzeciego stopu wyjąłem i zlutowałem na stałe. Był delikatny nalot, ale wszystko inne chodzi.

                    Komentarz


                    • #35
                      chinka01, a bezpieczniki sprawdziłeś?
                      Rozgałęzienie jest od centralki. Jaki błąd podaje centralka?
                      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                      Komentarz


                      • #36
                        bezpieczniki są wszystkie sprawne, nie wyskakuje mi żaden błąd, wszystko jest tak jakby było w najlepszym porządku... :/

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez kecaj
                          czujnik w tym miejscu jest do października 2005 roku. Potem jest w pompie hamulcowej.
                          Kurde chyba stracilem reke, bo dalbym sobie odciac ze na 100 tam jest czujnik

                          Dzieki za uswiadomienie. No coz czlowiek uczy sie cale zycie
                          Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                          Obecnie -> Seicento 900+LPG
                          Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                          Bylo ->GOLF 3 1.8

                          Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                          Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                          Komentarz


                          • #38
                            Zamieszczone przez chinka01
                            bezpieczniki są wszystkie sprawne, nie wyskakuje mi żaden błąd, wszystko jest tak jakby było w najlepszym porządku... :/
                            To sprawdź kodowanie, bo jak nie wywala błędu a światło nie działa, to być może nie masz diagnostyki świateł.
                            Nie pamiętam czy w kodowaniu samym jest 3 światło STOP.

                            [ Dodano: Sro 04 Cze, 14 10:37 ]
                            misza_zabrze, Dobrze, że głowy nie dawałeś... :diabelski_usmiech :szeroki_usmiech
                            Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                            Komentarz


                            • #39
                              kecaj, racja :szeroki_usmiech, teraz wiem do kogo sie zwrocic w razie problemow z elektronika :diabelski_usmiech
                              Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                              Obecnie -> Seicento 900+LPG
                              Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                              Bylo ->GOLF 3 1.8

                              Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                              Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                              Komentarz


                              • #40
                                Ale inne błędy wywala o kontroli świateł :?:

                                Komentarz


                                • #41
                                  chinka01, zrób autoscan z kodowania, lub podaj mi jaki masz sterownik i jakie kodowanie.
                                  Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Żeby to zrobić muszę podpiąć kompa? Jak tak to muszę się wybrać do kumpla bo nie mam kabelka.

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      tak musisz podpiąć komputer. Odczytaj błędy!
                                      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X